Sądecki Bartnik

Adres: Stróże 235, 33-331 Stróże

Telefon: 18 414 0579
Sądecki Bartnik
zobacz na mapie

Opis

Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik” (35 km z Krynicy-Zdroju – kierunek Tarnów), to spełnienie naszych marzeń o swoim miejscu na ziemi, pasji do pszczół i natury, samorozwoju i akceptacji tego, że pory roku wiodą tu prym.

Nie można do nas zawitać przejazdem, podróżując przez Małopolskę. Stróże to wieś, do której trzeba przyjechać specjalnie. Ale jak ze wszystkimi rzeczami wartymi w życiu zachodu: na końcu czeka nagroda.

Muzeum Pszczelarskie

Przewodnicy zabiorą Was w niezwykłą podróż w czasie, podczas której poznacie historię bartnictwa, pasiecznictwa i pszczelarstwa. Odkryjecie tajemne życie pszczół i dowiecie się, za co możemy im dziękować co dnia.

Żywa pasieka

Fascynujące życie pszczół zachęca do przeprowadzenia lekcji biologii, ekologii, ochrony środowiska. Tutaj zajrzycie do ula i odszukacie królową pszczół. Przewodnicy odpowiedzą na pytania np. jaką funkcję spełnia świta królowej? Obserwowanie  tych pracujących owadów, ich ścisłych  zależności oraz  podziału ról w pszczelej rodzinie to doskonały sposób na zdobycie nowych informacji i doświadczeń.

Miodowa Szkoła

Organizujemy liczne warsztaty i pokazy, dlatego warto zaplanować swój pobyt świadomie i zobaczyć na stronie www.bartnik.pl (zakładka zwiedzanie) jakie warsztaty i wydarzenia są organizowane. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie w szerokiej ofercie tego miejsca, wachlarz możliwości jest duży.

Spichlerz

Piękny budynek w którym co roku prezentujemy poplenerową wystawę artystyczną z okazji bardzo znanej cyklicznej imprezy „Biesiady u Bartnika”. To tutaj organizujemy także wykłady i prezentacje dotyczące informacji i aktualnych doniesień z dziedziny pszczelarstwa i zielarstwa.

Api-domki

Na terenie gospodarstwa wybudowaliśmy pięć Api-domków, w których przebywanie korzystnie wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Zachęcamy do skorzystania z inhalacji powietrzem ulowym w celach terapeutycznych  i relaksacyjnych. Emocje związane z przebywania w bliskości pszczół będą zapamiętane i odtwarzane na długo w swoich odczuciach.

Park Zarembów ze ścieżką edukacyjną

Ścieżka edukacyjna ma bardzo dużą wartość dla kształtowania pozytywnych postaw uczniów i innych turystów w stosunku do należytego szacunku dla pszczół i do środowiska przyrodniczego. Pogłębia wrażliwość na otaczające piękno przyrody, uczy szacunku i dbałości o czystość otoczenia. Dodatkowo krąg kamienny, trasy spacerowe, altanki i miejsca relaksu pozwalają się wyciszyć i zwolnić z  pędu życia.

Zagroda ze zwierzętami

Odwiedziny dzieci w naszej zagrodzie są nam szczególnie miłe, zwłaszcza, że dzięki takim spotkaniom  mogą łatwiej przyswoić wiedzę o zwierzętach, o pracach gospodarskich  i poznać sekrety, które kryją się za wrotami wiejskiej zagrody. Celem wizyty dzieci w zagrodzie jest bezpośredni kontakt ze zwierzętami, które można dotknąć, pogłaskać, nakarmić.

Jeśli spodoba Ci się u nas i zapragniesz zostać na dłużej Pokoje Gościnne „U Babci Marysi” i restauracja „Bartna Chata” czekają na Ciebie!

Zobacz inne:

Jaworzyna Krynicka

sprawdź ofertę

Wieża widokowa

sprawdź ofertę

Góra Parkowa

sprawdź ofertę

Biblioteka

sprawdź ofertę