Jaworzyna Krynicka

Adres: Czarny Potok 75, Krynica-Zdrój

Telefon: 18 473 6626

Godziny otwarcia: PN - PT: 9:00-17:00, SB - ND: 9:00-18:00

Jaworzyna Krynicka
zobacz na mapie

Opis

Zakochaj się w Jaworzynie Krynickiej!
Czy wiecie, że kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką ma długość aż 2 211 m?
Biegnie z Czarnego Potoku na szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114 m n.p.m.) i przebiega wzdłuż stoku góry, w otoczeniu niepowtarzalnych krajobrazów i soczystej beskidzkiej przyrody. W ciągu jednej godziny kolej gondolowa może wywieźć 1600 osób. Sześcioosobowe kabiny, poruszają się z prędkością 5 m/s i zapewniają przy tym wygodną i bezpieczną jazdę.
Platforma widokowa 360 to nowa atrakcja na szczycie Jaworzyny Krynickiej. Położona na wysokości 1022 metry nad poziomem morza góruje nad wszystkim dostępnym wokół. Widoki z platformy w przysłowiowe 4 strony świata sprawią, że będzie chciało się wracać i przeżywać to jeszcze raz. Dla bardziej ciekawskich świata dostępne będą lunety widokowe wraz z panoramami gór i wzniesień. Teraz już nic nie będzie niewiadome. Tatry Wschodnie, Góry Leluchowskie, Beskid Sądecki czy Bieszczady są teraz prawie na wyciągnięcie ręki.
Kolej gondolowa sprawiła, że Krynica stała się nowoczesnym ośrodkiem sportów zimowych. Na Jaworzynie Krynickiej panują wręcz doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Liczne trasy i wyciągi narciarskie dają mnóstwo frajdy z jazdy na nartach i snowboardzie i są prawdziwą mekką dla miłośników tych sportów.
Latem ze szczytu Jaworzyny Krynickiej można podziwiać wspaniałe beskidzkie krajobrazy, Tatry Słowackie a nawet najwyższe szczyty bieszczadzkie. Bliski kontakt z przyrodą dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Liczne ścieżki i szlaki turystyczne zapraszają na spacery i wędrówki, a atrakcyjna trasa rowerowa daje radość amatorom rowerów górskich.
Na szczycie Jaworzyny Krynickiej znajdują się restauracje i karczmy regionalne. Jeżeli chcecie spróbować regionalnych dań polskiej kuchni to zapraszamy do Karczmy „Harnaś” na szczycie Jaworzyny przy trasie narciarskiej nr 2. Klimatyczna wystrój oraz bogate menu na pewno spełnią wasze wymagania. Z pięknego tarasu będziecie mogli przy okazji podziwiać okoliczne widoki na pasmo Gór Leluchowskich. Uwierzcie – zapierają dech w piersiach.

Zobacz inne: