Muzeum Zabawek

Adres: Piłsudskiego 2, Krynica-Zdrój

Telefon: 693634114, 783783139

Godziny otwarcia: czynne codziennie

Muzeum Zabawek
zobacz na mapie

Opis

Muzeum Zabawek zaprasza! Przenieś się do beztroskich lat dzieciństwa

I nawet jeśli nikt nie bierze Cię za dziecko to Muzeum Zabawek w Krynicy Zdroju jest dla Ciebie, pełne skarbów zbieranych latami.

Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdroju działa od 2010 roku jako Filia Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdrój.  Na około trzystu metrach kwadratowych zaprezentowano zabawki od XIX wieku aż po lata 90. XX wieku.- Łącznie wystawionych jest około trzy i pół tysiąca eksponatów.

Zabawki mają tę magiczną moc że łączą pokolenia, zachęcają do wspólnego spędzania czasu i poprzez wspólną zabawę zacieśniają więzi. Najmłodsi cieszą się z zabawek które mimo upływu czasu nadal są aktualne –  jak klocki Lego, Barbie lub Matchbox. Osoby starsze cenią sobie zabawki ze swojego dzieciństwa: celuloidowe lalki, samochody „na kabel” czy Wańki wstańki. Wiek nie gra tu roli, każdy znajdzie coś dla siebie.  Pokazujemy jak z biegiem historii zmieniały się zabawki. Nasi przewodnicy podczas lekcji muzealnych tłumaczą jak ważną rolę zabawki odgrywały i nadal odgrywają w życiu każdego człowieka, uczą, kształtują gusta i przygotowują dzieci do dorosłości.

Na ekspozycji prezentowane są zabawki (wierni towarzysze dziecięcych zabaw), pochodzących z rodzinnej kolekcji na którą składają się wszelkie formy zabawkarstwa, od zabawek nakręcanych na kluczyk poprzez cynowe żołnierzyki, maszyny parowe, klocki budowlane, lalki z biskwitowymi głowami, teatrzyki aż po gry planszowe, hulajnogi, auta na pedały i inne pojazdy …  Wystawa jest stale wzbogacana o nowe obiekty, dokładamy wszelkich starań aby nasza ekspozycja była atrakcyjna dla zwiedzających.

Goście muzeum mogą też uruchomić dwie makiety kolejowe, zasiąść w starych ławkach szkolnych w klasie z lat 60. z oryginalnymi sprzętami i tablicą – po której można rysować, mogą również pograć w gry  na starych konsolach – pierwszym PlayStation czy rodzimym Pegasusie.

Chcemy, aby najmłodsi mogli przenieść się do świata swoich przodków, a ich rodzice na nowo odkryli w sobie dziecko.

Po aktualności zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku @MuzeumZabawekKrynica

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz inne: