Orkiestra Zdrojowa

Adres: Pijalnia Główna, Muszla Koncertowa w okresie letnim

środa, czwartek 15:30

piątek, sobota, niedziela 10:30

wstęp wolny

UWAGA!

w trakcie trwania w Pijalni koncertów z cyklu "Krynica Źródłem Kultury" występy orkiestry przeniesione do Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego

Orkiestra Zdrojowa
zobacz na mapie

Opis

KRYNICKA ORKIESTRA ZDROJOWA im. Adama Wrońskiego

Najstarsza i obecnie jedyna orkiestra, która w uzdrowisku gra przez cały rok 5 dni w tygodniu. Została założona w 1875 r. przez Adama Wrońskiego i nieprzerwanie gra do dnia dzisiejszego. Stanowi ważny element działalności kulturalnej Krynicy-Zdroju i jest „ambasadorem” miasta i uzdrowiska, w różnych częściach Polski ciesząc się znakomitą opinią swoich słuchaczy, którzy licznie przyjeżdżają do Krynicy zarówno ze względu na leczenie wodami mineralnymi jak i na możliwość uczestniczenia w koncertach.

Stałym miejscem występów Orkiestry Zdrojowej jest Sala Koncertowa Pijalni Głównej, a w okresie letnim, przy sprzyjających warunkach pogodowych w muszli koncertowej na deptaku, nieopodal Pijalni Głównej. Stwarza to wspaniały, niepowtarzalny klimat uzdrowiska, który przyciąga tu, co roku amatorów dobrej muzyki.

Orkiestra przez lata działalności wypracowała bogaty i różnorodny repertuar, dzięki czemu na każdym koncercie prezentuje odmienny program. Repertuar orkiestry to szeroko pojęta muzyka salonowa – muzycy wykonują między innymi marsze, walce, tanga, przeboje muzyki klasycznej, operetkowej, melodie filmowe, taneczne, wiązanki melodii oraz różne inne utwory oparte na folklorze polskim jak i innych narodów. Dzięki tak bogatemu i różnorodnemu repertuarowi Orkiestra może przez miesiąc na każdym koncercie prezentować odmienny program nie powtarzając, żadnego z utworów.

Aktualny skład Krynickiej Orkiestry Zdrojowej:

HALINA WALTER – PIERWSZE SKRZYPCE, DYRYGENTKA
ALICJA BOGUCKA – DRUGIE PIERWSZE SKRZYPCE
TADEUSZ HUTEK – SKRZYPCE
JOACHIM DRAB – SKRZYPCE
MARCIN STECZOWICZ – WIOLĄCZELA
KAMILA STAWIARSKA – FLET
LIDIA STECZOWICZ – KLARNET
DARIUSZ HADAŁA – TRĄBKA
EWA WIĘCEK – FORTEPIAN
ANTONI GAZDA – INSTRUMENTY KLAWISZOWE
JERZY RYPEL – GITARA ELEKTRYCZNA
ANDRZEJ KLINKOWSKI – PERKUSJA

Zapraszamy do obejrzenia Koncertu Noworocznego 2022 w wykonaniu Krynickiej Orkiestry Zdrojowej

Zobacz inne: