gora-parkowa-krynica1 gora-parkowa-krynica2 gora-parkowa-krynica3 gora-parkowa-krynica4 gora-parkowa-krynica5 gora-parkowa-krynica6 gora-parkowa-krynica7 gora-parkowa-krynica8

 

Nad Krynicą Zdrój wznosi się Góra Parkowa, która jest terenem popularnego Parku Zdrojowego, założonego w 1919 roku z licznymi drogami spacerowymi i ścieżkami zdrowia. Kolej linowo-terenowa na Górę Parkową w Krynicy była pierwszą tego typu koleją w Polsce i zachowała do dziś swój charakter– stając się swego rodzaju zabytkiem jeszcze przedwojennej myśli technicznej.

Krynica od ponad 73 lat korzysta z kolei na Górę Parkową i jej historia dowodzi jak bardzo srebrne wagoniki stały się częścią tej pięknej tradycji, dzięki której beskidzkie uzdrowisko, co roku przyciąga setki tysięcy ludzi. Dolna stacja kolei znajduje się na końcu „deptaka", przy ulicy Nowotarskiego, w sąsiedztwie pijalni „Jana".

W pobliżu górnej stacji kolei znajduje się teren zabaw dla dzieci i nie tylko dla nich, na który składają się „Rajskie ślizgawki" – zjeżdżalnie o rozmaitym stopniu trudności, zjeżdżalnia pontonowa, „indiańska wioska" oraz stylowa restauracja przyciągająca miłośników dobrej kuchni. Wszystkich, którzy lubią tańczyć zapraszamy na górna stację pod pergole na „five o'clock", gdzie przy dobrej muzyce można miło spędzić czas. Spragnionym spokoju proponujemy romantyczny spacer ścieżkami do „źródełka miłości".

ul. Nowotarskiego 1, tel: 18 471 2262    http://www.pkl.pl

Gdy zimą zapada zmrok, na Górze Parkowej zaczynają się dziać niesamowite rzeczy. W ciemności nagle pojawia się narciarz, chcący poszaleć na stoku. Niedaleko kolejki tysiącem światełek rozbłyskują sanki, których ktoś zapomniał. Może święty Mikołaj?

Tuż obok z mgły wyłania się królewski tron, czekający aż ktoś na nim zasiądzie. Spotkacie łyżwiarkę wirującą w tańcu, nie zwracając uwagi na widzów.

Jeżeli chcesz ich spotkać, wybierz się wieczorem na Górę Parkową. Tam, w ciszy i z dala od tłumów możesz przyjrzeć się magicznej krainie światła.

To wycieczka do krainy dziecięcej wyobraźni i pięknych wspomnień. Znajdź wszystkie świetlne rzeźby, spacerując w Parku Światła z rodziną lub samotnie. Zatrzymaj się na chwilę i spójrz w niebo. Czy spadająca gwiazdka spełni wszystkie twoje marzenia?

Gora Parkowa Kraina Swiatla 5

 Gora Parkowa Kraina Swiatla 1Gora Parkowa Kraina Swiatla 4Gora Parkowa Kraina Swiatla 2

Gora Parkowa Kraina Swiatla 3

Krynica-Gora-Parkowa2

Krynica-Gora-Parkowa1

Krynica-Gora-Parkowa4

Krynica-Gora-Parkowa-z-lotu-ptaka