Bratyslawa2018

W roku 2019 Krynicka Organizacja Turystyczna promowała Krynicę-Zdrój jej walory, atrakcje oraz bazę noclegową członków stowarzyszenia na następujących imprezach turystycznych (oraz planowane imprezy):
1. Tour Salon - Poznań 1-3 luty
2. Targi turystyczne w Łodzi "Na styku kultur" 22-24 marca
3. Katowice GLOB 2019 29-31 marca
4. PIKNIK NAD ODRĄ w Szczecinie 11-12 maja
5. LUBELSKIE TARGI TURYSTYCZNE  24-26 maja
6. WORLD TRAVEL SHOW, w Nadarzynie pod Warszawą 18-20 października.

 

Tour Salon w Poznaniu 1-3 luty

Targi-Poznan-2019-01 Targi-Poznan-2019-02 Targi-Poznan-2019-03 Targi-Poznan-2019-04 Targi-Poznan-2019-05 Targi-Poznan-2019-06 Targi-Poznan-2019-07 Targi-Poznan-2019-08 Targi-Poznan-2019-09 Targi-Poznan-2019-10 Targi-Poznan-2019-11 Targi-Poznan-2019-12
W dniach 1-3 lutego br. odbyła się 30. edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2019. W tym podróżniczym święcie udział wzięło blisko 200 wystawców reprezentujących 16 krajów, a cały blok targów Pasji odwiedziło 40 tys. zwiedzających!

Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Podróż jest sztuką”. Podróż jest sztuką pod wieloma względami. Podróże uczą nas zasad dobrego planowania, współpracy w grupie czy dążenia do celu. Dzięki podróżom mamy możliwość obcowania ze sztuką. Wreszcie prowadzenie biznesu w branży turystycznej jest samo w sobie sztuką i wymaga wiedzy oraz umiejętności. W tym duchu przygotowaliśmy tegoroczną edycję TOUR SALON. Chcieliśmy, aby było to miejsce, w którym celebrujemy każdy aspekt związany z podróżami – zachęcamy do odkrywania nowych miejsc, pokazujemy ich walory, doświadczamy nowego razem z zaproszonymi podróżnikami i wspieramy rozwój branży poprzez spotkania z ekspertami. – objaśnia Maria Szczepaniak, dyrektor projektu.

Pierwszy dzień targów upłynął pod znakiem edukacji młodych ludzi oraz branżowych spotkań. Już od wczesnych godzin porannych pawilony zapełniło ponad pół tysiąca uczniów, nie tylko z Wielkopolski, którzy wzięli udział w projekcie Najlepsza lekcja ever! Lekcję geografii przygotowali dla nich Tomasz Zubilewicz – geograf, znany prezenter pogody oraz Szymon „Simon” Radzimierski – młody łowca przygód. Fundacja Projektowania Przestrzeni Edukacyjnej Karolkon zaprosiła do wspólnego projektowania w technologii 3D. Na stoisku poznańskiego ZOO można było poznać zwyczaje mieszkańców ogrodu zoologicznego. Ciekawie wyglądały także zajęcia na temat ekologicznego i artystycznego wymiaru podziemnych form życia przygotowane przez Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu oraz Uniwersytet im. A. Mickiewicz. W ich trakcie powstała instalacja odwzorowująca sieć korzeni roślin i strzępek grzybów, a na jej podstawie można było obserwować interakcje zachodzące pomiędzy poszczególnymi elementami. Najlepsza lekcja ever! to projekt, który ma pokazać młodym ludziom jak piękny i ciekawy jest otaczający nas świat oraz zachęcić do jego odkrywania. Dla nauczycieli i opiekunów jest to z kolei świetna okazja do poznania oferty wyjazdów przygotowanych z myślą o szkołach. – komentuje Maria Szczepaniak.

Gdy młodzi ludzie odkrywali świat w ramach Najlepszej lekcji ever! na stoiskach toczyły się rozmowy biznesowe. Zaproszeni touroperatorzy, przedstawiciele biur podróży mogli poznać ofertę dotyczącą nie tylko tych najbardziej popularnych destynacji, ale także tych bardziej egzotycznych jak Peru, Boliwia, Ekwador, Panama czy Chile. W salach konferencyjnych i na scenie małej odbywały się także projekty specjalne poświęcone branży turystycznej – dedykowanym jej rozwiązaniom legislacyjnym czy marketingowym. Można było wziąć m.in. udział w bezpłatnych warsztatach organizowanych przez Komisję Europejską poświęconych digitalizacji w branży turystycznej oraz szkoleniach przygotowanych przez serwis Nocowanie.pl na temat grup docelowych w branży turystycznej oraz sposobów komunikacji z klientami. Podczas targów odbyło się także zorganizowane przez redakcję Rynku Turystycznego spotkania podsumowujące pierwsze miesiące obowiązywania nowych przepisów dotyczących prowadzenia działalności w turystyce.

Sobota i niedziela na TOUR SALON z kolei upłynęła przede wszystkim pod znakiem spotkań z podróżnikami zaproszonymi na Festiwal Podróżników TOUR SALON. Na scenie dużej pojawili się m.in. Jarosław Kuźniar, Miłka Raulin, Tomasz Zubilewicz i Mateusz Waligóra. Równolegle funkcjonowała także scena mała, wokół której liczną publiczność zgromadziło wystąpienie Moniki Bruch, poznanianki która wzięła udział w sztafecie Bike Jamboree i Anny Grebieniow, przyrodniczki, która spędziła 10 miesięcy w antarktycznej stacji badawczej. Każde spotkanie kończyło się możliwością indywidualnych rozmów z zaproszonymi gośćmi, robieniem wspólnych zdjęć i zdobywaniem autografów. Festiwal Podróżników TOUR SALON okazał się w tym roku nie tylko źródłem inspiracji, ale wręcz bombą energetyczną. Wielu naszych zwiedzających po spotkaniach z podróżnikami, których zaprosiliśmy na TOUR SALON, miało ochotę od razu się spakować i wyruszyć w drogę. Byli też tacy, którzy przychodzili do nas i dzielili się tym kogo chcieliby spotkać podczas kolejnej edycji naszego Festiwalu. To dla nas najlepsza rekomendacja i sygnał, by rozwijać tę część naszego projektu. – mówi Maria Szczepaniak.

Okazją do spotkań z podróżnikami był także, odbywający się w ramach TOUR SALON, Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń. Tu również każda z prelekcji gromadziła szerokie audytorium, a finałem wydarzenia było ogłoszenie wyników w konkursie Złoty Ślad. Najwyższe noty jurorów otrzymał Dominik Szmajda i jego historia „Pontonem przez Kongo”. Na kolejnych miejscach uplasowali się: 2 miejsce – Ryszard Jakubowski (Powsibroda) – Via Balkanica i 3 miejsce – Anna Majchrzak i Paweł Szymański – Rowerowa Japonia.

Stoiska wystawców również kusiły licznymi atrakcjami. Można było spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej ze Szlaku Orlich Gniazd, poznać tajniki produkcji miśnieńskiej porcelany, odbyć wirtualną podróż po parku rozrywki Energylandia czy też poczuć zapach świętokrzyskiego lasu w kapsule z kinem 5D. Goście targowi z wielkim zainteresowaniem dopytywali o możliwości wypoczynku w poszczególnych regionach , atrakcje które warto zobaczyć czy też szlaki pisze lub rowerowe, które warto przemierzyć.

Targi TOUR SALON były także okazją do oficjalnych spotkań przedstawicieli branży oraz wręczenia nagród w konkursach podsumowujących osiągniecia poprzedniego roku. Podczas uroczystości otwarcia targów poznaliśmy m.in. laureatów nagrody Róża Regionówprzyznawanej za najlepsze projekty promujące polskie produkty turystyczne przez redakcję Wiadomości Turystyczne oraz laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Touroperator Roku”mającego na celu uhonorowanie najlepszych touroperatorów działających na polskim rynku, którego organizatorem jest Izba Turystyki Rzeczpospolitej Polskiej a współorganizatorami Regionalne Izby Turystyczne zrzeszone w Izbie Turystyki Rzeczpospolitej Polskiej.

Wręczono także certyfikaty przyznawane od 2010 roku punktom informacji turystycznej przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z organizacjami regionalnymi (lista certyfikowanych punktów >>>) oraz nagrodę w ramach konkursu TRAPER 2018, organizowanego przez Grupę MTP oraz Polską Izbę Turystyki za najlepszą współpracę z branżą turystyczną, którą otrzymało Miasto Poznań.

Tegoroczne targi TOUR SALON ponownie stały się miejscem inspiracji dla miłośników podróży. Prezentowane przez wystawców możliwości niewątpliwie znajdą odzwierciedlenie w planach wyjazdowych naszych zwiedzających i przełożą się na zamówienia już w najbliższym sezonie wiosenno-letnim, a emocje które towarzyszyły spotkaniom z podróżnikami na długo pozostaną w sercach gości i będą impulsem do poznawania świata i odkrywania nowych ścieżek.
Źródło: www.tour-salon.pl 

 

Targi turystyczne w Łodzi "Na styku kultur" 22-24 marca

Katowice GLOB 2019 29-31 marca 

K1 K10 K11 K12 K13 K14 K15 K16 K17 K18 K19 K2 K20 K3 K4 K5 K6 K7 K8 K9
 


Stoisko SĄDECKIE podczas XXV Targów – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR w Łodzi odwiedziło ponad dziesięć tysięcy osób. Pracownicy Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu oraz przedstawiciele branży turystycznej z naszego regionu promowali tam Sądecczyznę i jej największe atrakcje. Podobnie było podczas XXV Międzynarodowych Targów Turystyki GLOBALNIE w Katowicach. Obie imprezy odbyły się marcu.

- Targi są bardzo dobrą okazją do prezentacji atrakcji turystycznych Ziemi Sądeckiej – mówi Andrzej Zarych, dyrektor Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. ‑ Na stoisku byli z nami przedstawiciele hoteli, ośrodków, sanatoriów i organizacji turystycznych. Dzięki prezentacji na targach, wielu turystów wybiera właśnie nasz region na spędzenie wakacji lub ferii zimowych.

Na sądeckim stoisku w Łodzi nie zabrakło regionalnych marek. Odwiedzający mieli możliwość degustacji wód mineralnych: Kryniczanka, Muszynianka, Piwniczanka i naturalnych tłoczonych soków owocowych z Tłoczni Maurer.

W Łodzi byli z nami: Krynicka Organizacja Turystyczna, Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju, Ośrodek Wczasowy Hajduczek z Krynicy-Zdroju, Sanatorium Uzdrowiskowe Limba z Piwnicznej-Zdroju, Uzdrowisko Wapienne.  

W Katowicach, Sądeckie otrzymało II nagrodę za Najlepsze stoisko targowe. Towarzyszyli nam: Krynicka Organizacja Turystyczna, Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju, Gospodarstwo Pasieczne SĄDECKI BARTNIK, Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A., Uzdrowisko Wapienne.

- Można było degustować wody mineralne dostarczone przez Kryniczankę, Muszyniankę, Piwniczankę oraz naturalnie tłoczone soki owocowe z Tłoczni Maurer – dodaje Ewa Mrózek z Biura Promocji SP w Nowy Sączu. – Wielką atrakcją była też degustacja naturalnych lodów od Lodziarni FLORENCJA z Piwnicznej/Krynicy. Odwiedzający targi byli zachwyceni zarówno smakiem lodów, jak i formą ich podania. Tajemnicą sukcesu FLORENCJI jest to, że do produkcji wyrobów wykorzystuje naturalne składniki, bez konserwantów i barwników.

W tym roku stoisko SĄDECKIE będzie jeszcze promowało nasz region w Szczecinie (PIKNIK NAD ODRĄ, 11-12 maja), Lublinie (LUBELSKIE TARGI TURYSTYCZNE, 24-26 maja) i Nadarzynie pod Warszawą (WORLD TRAVEL SHOW, 18-20 października).  

(olsz)