Tylicz SKI

Adres: Wolności 24, Tylicz

Telefon: 18 471 1356

Godziny otwarcia: 9:00 - 20:00

Tylicz SKI
zobacz na mapie

Opis

Dwie koleje krzesełkowe, dwa orczyki, wyciąg taśmowy dla początkujących, 6 km tras i nartostrad – takimi atrakcjami kusi narciarzy i snowboardzistów stacja narciarska TYLICZ.ski. Choć to spory rodzinny ośrodek, to wciąż jednak daleki od zgiełku kurortów. Cała stacja znajduje się w otulinie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Większość tras na Bradowcu (770 m n.p.m.) jest oświetlona, a wszystkie sztucznie dośnieżane i ratrakowane. Do wyboru są urozmaicone trasy średnio-trudne, łatwe i bardzo łatwe. Najdłuższa ma ponad 1200 metrów, a najkrótsza 100 metrów.

Na Kubusiowej Polanie przy wyciągu taśmowym znajduje się Bawialnia „Leśna Chatka”, miejsce gdzie rodzice mogą pozostawić swoje pociechy pod okiem profesjonalnych animatorów. Obok „Leśnej Chatki” powstał Zimowy Plac Zabaw. Tutaj dzieci zjeżdżają na sankach i ślizgach oraz uczestniczą w rozgrzewce i zabawach na śniegu w towarzystwie maskotki stacji „Tylusia”. Inna atrakcja stacji to trening na tyczkach ze stałym pomiarem czasu dostępny dla wszystkich narciarzy i snowboardzistów. Dużą popularnością nie tylko wśród najmłodszych cieszy się snowtubing – zjazd po śnieżnym torze na specjalnych gumowych dętkach. Każdy więc znajdzie tutaj coś dla siebie. Przy stacji działa również szkoła i przedszkole narciarskie, wypożyczalnie sprzętu z serwisem, a także bankomat i – coś dla smakoszy – gospoda „ Gościniec”, klimatyczne „Bistro Sztruks” oraz „Bar na stoku”.

Dodatkowym atutem TYLICZ.ski jest bezpłatny skibus kursujący na terenie Tylicza dowożący gości na stację.

Stacja narciarska jest częścią projektu KRYNICA.ski. W ramach wspólnego karnetu KRYNICA.ski można korzystać z 3 ośrodków narciarskich, tj. Kompleks Narciarski Słotwiny, TYLICZ.ski oraz Master-Ski.

TyliczSki11

Zobacz inne: