Biblioteka

Adres: ul. Szkolna 3, Krynica-Zdrój

Telefon: 18 471 2203

Godziny otwarcia: 9:00 - 17:00, środy 8:00 - 15:00, soboty 8:00 - 13:00

Biblioteka
zobacz na mapie

Opis

Zapraszamy naszych czytelników i wszystkich zainteresowanych do korzystania z biblioteki w nowym lokalu – przy ul. Szkolnej 3, w budynku byłego Gimnazjum Publicznego. Biblioteka mieści się na parterze w lewym skrzydle, z wejściem na końcu budynku. Do dyspozycji użytkowników jest wypożyczalnia książek z wolnym dostępem do półek, czytelnia, stanowiska komputerowe z internetem, kserokopiarka, drukarka i skaner.

Dzięki wygodnym fotelom i sofom można odpocząć i niespiesznie przejrzeć wybraną literaturę czy poczytać dostępną prasę. Dla osób, które potrzebują spokojnego miejsca do nauki lub pracy zainstalowana zostanie niebawem Strefa Coworking w postaci specjalnego, wyciszonego boksu. Nowością w ofercie biblioteki jest także Strefa Młodego Człowieka – osobne pomieszczenie urządzone dla dzieci i młodzieży. Oprócz książek przeznaczonych dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych, najmłodsi czytelnicy mają do dyspozycji gry planszowe i zabawki. Są kolorowe pufy i siedziska oraz drewniany teatrzyk. Natomiast atrakcją dla nieco starszych czytelników jest multimedialna podłoga FunFloor. To interaktywne urządzenie wspomaga edukację i rozwój, ale także zapewnia wesołą zabawę.

Dla użytkowników biblioteki przygotowano jeszcze jedną dużą, wielofunkcyjną salę na pierwszym piętrze. Tam mieści się Dział Regionalny, siedziba redakcji gazety lokalnej Krynickie Zdroje, Stowarzyszenia Miłośników Krynicy oraz Klub Kreatywności – miejsce warsztatów, spotkań i innych zajęć.

Biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku w godz.od 9.00 do 17.00, w środy od 8.00 do 15.00, a w soboty od 8.00 do 13.00. Osoby, które poruszają się komunikacją miejską mogą aktualnie skorzystać z dwóch popołudniowych kursów autobusów, które jadą przez ul. Szkolną (jest przystanek). Mogą również wysiąść na przystankach przy ul. Zdrojowej lub Kraszewskiego i podejść pieszo albo podjechać swoim samochodem.

 

 

Zobacz inne: