Baner-szkolenia-malyW miniony weekend (10-12.03.2017) na terenie Muszyna-Krynica-Tylicz odbyło się szkolenie pt.: "Krynica. Na zdrowie!".
Ponad 40 przewodników z całej Małopolski (i również spoza jej granic) aktualizowało swoją wiedzę o południu Sądecczyzny.
W piątek popołudniu korzystano z karnetów narciarskich na wyciągu Słotwiny Arena.
Główny panel rozpoczął się w sobotę o godz. 10.00...
Przedstawiciele Leśnego Zakładu Doświadczalnego (p. Anna Sulicz i p. Wiesław Nowak) w Krynicy-Zdroju w bardzo interesujący sposób przybliżyli zakres działalności LZD oraz ciekawostki z pracy Leśnika. Następnie wysłuchano odczytu nt. Konfederacji Barskiej na pograniczu B.Sądeckiego i Niskiego oraz  prezentacji Pana Andrzeja Zarych ze Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. Przedstawił on szerokie możliwości współpracy w zakresie promocji regionu.

Po południu, w Pijalni Głównej w Krynicy, przypomniano sobie smak krynickich wód mineralnych a następnie grupa poddała się urokowi opowieści o świecie zabawek Pani Marii Ozierańskiej - właściciela Muzeum Zabawek. Po powrocie do Hotelu Saol, gdzie odbywały się prezentacje, dzięki Krainie Podkowca - wszyscy stali się na chwilę Podkowcami (nietoperzami).
Na zakończenie Ksiądz Jan Pipka odpowiedział na wszystkie niejasności z zagadnienia: Grekokatolicyzm.
Część nieoficjalna odbyła się w Małopolance. Tam zostało wymienionych wiele kontaktów oraz powstało wiele nowych, wspólnych pomysłów.

Study-Muszyna

Niedziela była dniem wycieczkowym. Uroki Tylicza roztaczał sam Janusz Kieblesz. Podziwiano: Mofetę, Muzeum dziejów Tylicza, Stary i Nowy Kościół, Golgotę oraz Cerkiew w Tyliczu.

Tuż przed obiadem podziwiano Cerkiew w Powroźniku, Kościół w Muszynie oraz Muszyńskie Ogrody Biblijne. Obiadem ugościła wszystkich Restauracja Zapopradzie.
Gotowi do nowych działań przewodnicy poznali: Muszynę - miastem ogrodów, w Willi Wanda wgłębili się w karty Almanachu Muszyny oraz przez Rynek dotarli do Muzeum Regionalnego. Tam potwierdzone zostało, że Muszyna to tam, gdzie świat się zaczyna a nie kończy.

Study01 Study02 Study03 Study04 Study05 Study06 Study07 Study08 Study09 Study10 Study11 Study12 Study13 Study14 Study15 Study16
 
Study01 Study02 Study03 Study04 Study05 Study06 Study07 Study08 Study09 Study10 Study11 Study12 Study13 Study14 Study15 Study16
 

Organizatorami spotkania byli:

Kraina Podkowca i projekt LIFE Podkowiec+
Krynicka Organizacja Turystyczna
Punkt Informacji Turystycznej w Krynicy-Zdroju
Muszyńskie Ogrody Biblijne
 
Study-Krynica-Muszyna

Składamy serdeczne podziękowania, za pomoc w realizacji spotkania:Kraina-Podkowca-czarny
Urzędowi Miasta w Krynicy-Zdroju
Urzędowi Miasta w Muszynie
Stacji narciarskiej Słotwiny Arena
Hotelowi Saol
Muzeum Zabawek
Uzdrowisku Krynica-Żegiestów
Muzeum Regionalnemu w Muszynie
Restauracji Zapopradzie
Lesnemu Zakłądowi Doświadczalnemu w Krynicy- Zdroju
Starostwu Powiatowemu w Nowym Sączu
oraz Januszowi Kiebleszowi.
 
Baner-szkolenia-duzy
 
Kraina-Podkowca