Aktualności

Flixbus4Minęło już ponad pół roku, od kiedy firma FlixBus połączyła siły z Polskim Busem. W międzyczasie polska sieć połączeń znacznie się zagęściła, a mieszkańcy kolejnych miast zyskali dostęp do największej oferty autobusowych połączeń długodystansowych w Europie.

Od niedawna zielone busy zawitały również do Krynicy-Zdroju. Jest ona jednym z przystanków na linii nr 1262 z Warszawy do słowackich Koszyc, a także początkowym miastem linii nr K767 do Kołobrzegu. Dzięki temu pasażerowie wybierający się do Krynicy-Zdroju mogą dojechać do niej bezpośrednimi połączeniami z aż 15 miast, do których należą:

Baner FPT Zegiestow

Bad1IV edycja projektu „Nasz Region – Nasza Kultura”.

Promocja Małopolski i gminy Krynica Zdrój na obchodach 800-lecia

Bad Sooden-Allendorf i Święta Wód „Brunnenfest” w Niemczech.

 

W dniach od 30.05.2018 do 05.06.2018 w niemieckim uzdrowisku, partnerskim mieście Krynicy-Zdroju, przebywała delegacja Krynickiego Stowarzyszenia Przyjaciół z Bad Sooden-Allendorf. Stowarzyszenie realizowało IV edycję projektu Nasz Region-Nasza Kultura. Kryniczanie przedstawili mieszkańcom i uczestnikom uroczystości młodych artystów, nasze regionalne tańce, pieśni, stroje, wyroby oraz materiały promujące uroki Małopolski.

3KRR logoW tym roku III Krynicki Rajd Rowerowy odbędzie się w dniach 1-10 czerwca.
W myśl hasła "Krynica jest jedna, a miasta są dwa" trasa przebiegać będzie znad morza z Krynicy Morskiej do Krynicy-Zdroju. O świcie 31 maja w Boże Ciało wyruszymy busem do Bochni aby tam wsiąść o 7:07 do pociągu pendolino do Malborka. Tam dzięki uprzejmości Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej zwiedzimy zamek krzyżacki i zjemy obiad. Popołudniu zostaniemy przetransportowani do Krynicy Morskiej i na nocleg w Piaskach dzięki wzorcowej wpsółpracy z UM z Kryncy Morskiej wraz z Lokalną Orgaizacją Turystyczną.

Bad Sooden Krynica 2018 baner malyKrynickie Stowarzyszenie Przyjaciół z Bad Sooden-Allendorf realizuje IV edycję projektu „Nasz Region – Nasza Kultura”.

800-lecie Bad Sooden-Allendorf okazją do promocji dziedzictwa kulturowego Krynicy-Zdroju i Małopolski w Niemczech.

To już ósmy rok działalności Krynickiego Stowarzyszenia Przyjaciół z Bad Sooden-Allendorf. W ramach istniejącego od 2010 roku partnerstwa miast Krynica-Zdrój i niemieckiego uzdrowiska Bad Sooden-Allendorf Krynickie Stowarzyszenie Przyjaciół z Bad Sooden-Allendorf realizuje projekty mające na celu prezentację i promocję naszych atutów i dziedzictwa kulturowego za granicą.

Zapraszamy na Majówkę 2018 do Krynicy-Zdroju 

Oferty noclegowe członków Stowarzyszenia Krynickiej Organizacji Turystycznej na Majówkę 2018:

Majowka
Tryumfy
 3 noclegi z wyżywieniem od 285 zł/os,    szczegóły

Leśna Polana 2 noclegi z wyżywieniem od 230 zł/os, szczegóły...

Pensjonat Kościuszko*** nocleg ze śniadaniem 129zł/os

Hotel Orlik*** nocleg ze śniadaniem 129zł/os

Słotwiny Arena  5 noclegów z wyżywieniem od 600 zł/os
                          4 noclegi z wyżywieniem od 480 zł/os, szczegóły...

Flora  5 noclegów z pełnym wyżywieniem od 600 zł/os szczegóły...

U Grzegorza   szczegóły...

Willa Hamernik 5 noclegów z wyżywieniem 459 zł/os  szczegóły...

Oferty noclegowe członków Stowarzyszenia Krynickiej Organizacji Turystycznej na Wielkanoc 2018:

Ośrodek Damis pobyt 4 noclegi z pełnym wyżywieniem od 465 zl/os szczegóły...

Echo Wielkanoc 2018

Malopolanka Wielkanoc 2018

Samowar

Wysoka WielkanocEden Wielkanoc

 

 

 

 

 

Bratyslawa2018

W roku 2018 Krynicka Organizacja Turystyczna promowała Krynicę-Zdrój jej walory, atrakcje oraz bazę noclegową członków stowarzyszenia na następujących imprezach turystycznych (oraz planowane imprezy):
1. ITF Slovakiatour Bratysława 25-28 stycznia
2. INFOTOUR Hradec Kralove 9-10 marca
3. Targi turystyczne w Łodzi "Na styku kultur" 16-18 marca
4. Katowice GLOB 2018 23-25 marca
5. Expo 4 Gdańsk Maratonu 14-15 kwietnia
6. Lubelski Jarmark Turystyczny 18-20 maja
7. WORLD TRAVEL SHOW w Nadarzynie pod Warszawą 19-21 październik 

 

pzn

Państwowy Zakład Ubezpieczeń i Polski Związek Niewidomych działają razem w Muszynie!

Utrata wzroku dla wielu osób oznacza utratę samodzielności. Czy tak musi być? Niekoniecznie!

Udowodnią to organizatorzy i uczestnicy dwóch wyjątkowych szkoleń, które odbędą się w październiku i listopadzie br. w Ośrodku PZN „NESTOR” w Muszynie w ramach projektu „Ku samodzielności” dofinansowanego przez Fundację PZU.

03Dołącz do nowych rekrutów na PIERWSZY NABÓR 8 tygodniowego programu metamorfoz!

* 40 treningów (8 tygodni -> treningi od poniedziałku do piątku)
* godz. 6:00 w Kuźni Kołodzieja
* 3 badania składu ciała
* 3 testy sprawnościowe
* wykład dietetyczny
* konsultacje trenerskie
* dostęp do e-panelu klienta
* pakiet startowy zawierający selekcyjne gadżety

Bad-Sodden-Krynica-logo

Promocja tradycji dożynkowych z gminy Krynica-Zdrój na Święcie Plonów „Erntefest” w Bad Sooden-Allendorf w ramach III edycji projektu Nasz Region-Nasza Kultura.

W dniach od 17.08.2017r. do 23.08.2017r. w niemieckim uzdrowisku Bad Sooden-Allendorf przebywała delegacja Krynickiego Stowarzyszenia Przyjaciół z Bad Sooden-Allendorf. Grupa realizowała III edycję projektu Nasz Region-Nasza Kultura. Przedstawiono gospodarzom tradycje dożynkowe naszego regionu ze szczególnym uwzględnieniem gminy Krynica-Zdrój, wieniec dożynkowy, wyroby regionalne rękodzieła, potrawy regionalne, tańce, pieśni i stroje.

Zapraszamy na relację dzień po dniu z II Krynickiego Rajdu Rowerowego
Krynica Morska - Krynica Zdrój 1-11.06.2017

 

Zapraszamy do zapoznania się z blogiem poświeconemu tematowi Krynickiego Rajdu Rowerowego.

 

 

II-Krynicki-Rajd-Rowerowy-logo-2017W tym roku II Krynicki Rajd Rowerowy odbędzie się w dniach 1-11 czerwca i trasa przebiegać będzie znad morza z Krynicy Morskiej do Krynicy-Zdroju. Zaplanowany do przejechania jest dystans 1057 km. Ostaniego dnia maja, busem o świcie udamy się do Bochni aby o 7:07 wsiąść do pociągu pendolino i juz po 6 godzinach wysiąść w Gdańsku. Po południu dzięki uprzejmości Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz LOT Krynica Morska udamy się na zwiedzanie: Muzeum Solidarności oraz Gdańskiej Starówki. Wieczorem zameldujemy się w Krynicy Morskiej. Dnia 1 czerwca około godziny 11:00 po przejechaniu rundy honorowej, wsiądziemy na prom i udamy się do Fromborka. Po dopłynięciu do portu oficjalnie rozpoczniemy II Krynicki Rajd Rowerowy. W tym roku pomimo wielu chętnych musieliśmy zamknąć listę na 24 rowerzystach. Przez całą trasę przejazdu będzie nad nami czuwał Pan Wiesław z Uzdrowiska Krynica-Żegiestów, który będzie woził nasze bagaże, wodę mineralną Kryniczankę oraz części zapasowe (które mamy nadzieję nie będa nam potrzebne).